Raportowania w systemie CADAS są jednym z podstawowych funkcji umożliwiających efektywne i proste zarządzanie studiem telefonicznym lub pracownikami pracującymi w terenie. Szybkie i sprawnie działające raporty w systemie znacznie przyśpieszają kontrolę oraz rozliczenie budżetu projektu. W systemie CADAS raporty generowane są do formatów pdf oraz xls. Użytkownik generujący raport decyduje sam w jakim formacie potrzebuje raport poprzez prosty wybór jednego z dwóch opcji.

Na podstawie naszych doświadczeń i pracy ze specjalistami w zakresie badań rynku wiemy, że użytkownicy takiego systemu potrzebują szybkiej, jasnej i pełnej informacji z zakresu zarządzania projektami oraz zarządzania ludźmi. To warunki niezbędne do efektywnego oraz skutecznego działania firmy w tej branży. Temu służą między innymi raporty z których korzystają użytkownicy systemu.

Raporty, z których można korzystać odpowiadają na wiele pytań oraz potrzeb użytkowników systemu. Od podstawowych informacji takich jak dane o efektywności projektu, jego kosztach w danym okresie czasu lub ogółem, stanu realizacji próby oraz kwot przez raporty ewidencji godzin pracy po raporty pomiaru czasu wywiadów, rozkładu odpowiedzi czy obciążenia stacji ankieterskich czy wykorzystania sprzętu.

Generalnie rzecz ujmując została przyjęta podstawowa zasada w tym zakresie podczas pracy nad systemem. Nie może być miejsca i przestrzeni w realizacji badań, gdzie użytkownik nie dostanie szybkiej i pełnej informację o danych, które go interesują.